Vyšetření a fyzioterapie dospělých Jičín

Vyšetření dospělých klientů začíná důkladným odebráním anamnézy, kde se Vás budu vyptávat na různé věci, které mně pomohou při vyšetření a následné terapii. Důležitým zakončením anamnézy je také vytyčení a sepsání Vašich cílů terapie. Součástí vstupního rozhovoru je vyplnění Informovaného souhlasu o vyšetření a terapii a Prohlášení o aktivní účasti na terapii a spolupráci. K tomuto kroku jsem přistoupila poté, kdy jsem cítila, že klienti předali odpovědnost za jejich tělo mně. Tak to není. Já budu Vaším „prostředníkem“ k dosažení stanovených cílů terapie, ale odpovědnost za své tělo nesete Vy. Proto je velice důležité, abyste od začátku měli aktivní přístup k terapii a ne: „jdu si tam lehnout a odpočinout“. Tímto přístupem byste ztráceli čas jak Vy, tak já.

Vyšetření i terapie probíhá ve spodním prádle. Pokud by Vám to však bylo nepříjemné, můžete si s sebou vzít sportovní oblečení (kraťasy, tílko/tričko), které si můžete na terapii obléci. Vstupní vyšetření je komplexní vyšetření pohybového aparátu. To znamená, že když přijdete s bolestivým ramenem, vyšetřím si celé Vaše tělo. V těle souvisí vše se vším a proto je třeba znát celkový obraz Vašeho pohybového aparátu.

Na závěr každé terapie dávám  1 – 3 cviky jako autoterapii na doma. Zastávám teorii, že méně je více. Autoterapii se snažím zahrnout i do běžných denních aktivit tak, aby člověk „cvičil“, aniž by si musel lehat na zem.

Fyzioterapeut cvičí s dospělou pacientkou.